Deskundige beoordeelt Plaagslagen - Radio 350 :: Weet wat er speelt
Nu op Radio 350
12:00 - 22:00 uur
350 Nonstop
Playing
Straks
22:00 - 23:00 uur
Jazz on 350
Livestream
Luister naar Radio 350 via Windows Media Player  Luister naar Radio 350 via Winamp  Luister naar Radio 350 via iTunes  Luister naar Radio 350 via RealPlayer  Luister naar Radio 350 via je Mobiel
De Frequentie's van Radio 350 Thuisin - Het beste voor uw huis

Rijssens Nieuwsblad



 

Radio 350 Hyves Radio 350 Twitter Radio 350 Facebook

Deskundige beoordeelt Plaagslagen

Geplaatst op: 29-09-2006


RIJSSEN - Er wordt een onafhankelijk deskundige betrokken bij de nasleep van de brand op het Rijssense industrieterrein Plaagslagen. Deze deskundige beoordeelt de gemeentelijke evaluatierapporten en doet de gemeenteraad daarover verslag binnen enkele weken.
Het betrekken van een onafhankelijke derde bij de evaluatie van de brand is een uitdrukkelijke wens van de gemeenteraad van Rijssen-Holten. Reden is dat de reacties op de werkwijze van brandweer, gemeente en politie op de bestrijding van de brand op Plaagslagen nogal divers zijn. Er zijn zowel zeer positieve als zeer negatieve reacties op de brandbestrijding en de nasleep.
Bij de brand op maandag 17 juli ging een bedrijfsverzamelgebouw verloren en kwam veel asbest vrij. Dat leidde ertoe dat het gebied langdurig werd afgesloten en de gemeente een noodverordening afkondigde.

Vooral de VVD-fractie zette deze week in de gemeenteraad hoog in met een motie waarin werd uitgesproken dat het college van Burgemeester en Wethouders een integraal, onafhankelijk onderzoek zou moeten instellen ‘naar alle handelingen van alle organisaties en bestuur tijdens en na de brand’.
Volgens fractieleider J. Kevelam moet daarmee elke schijn van partijdige evaluaties en beoordelingen voorkomen worden. Die evaluaties zijn echter al aan de gang en in een enkel geval al afgerond, zo viel daarna uit de reactie van burgemeester B. Koelewijn op te maken. De burgemeester verklaarde dat er een vijftal evaluaties loopt, waarvan die van het eigen brandweerkorps klaar is en alleen nog op schrift gesteld moet worden.
De onafhankelijkheid kan volgens Koelewijn gewaarborgd worden door deze evaluaties te laten beoordelen door een extern deskundige, ‘bijvoorbeeld een hoogleraar’, aldus de burgemeester.
Inspectie
Het CDA-raadslid H. Kuipers deed een andere suggestie. Hij adviseerde het inroepen van de hulp van de Inspectie voor de Openbare Orde en Veiligheid. Dat idee werd door de burgemeester overgenomen en kreeg ook positieve reacties van andere fracties in de gemeenteraad.
‘Dus de motie wordt uitgevoerd zoal u het wenst’, zei Koelewijn in de richting van Kevelam. De burgemeester verwacht dat binnen veertien dagen alle evaluaties klaar zijn en denkt dat eveneens binnen de twee weken daarna de deskundige zijn oordeel zal geven.

Dat zal gaan om zowel een beoordeeling van de manier waaróp de evaluaties gemaakt zijn, als een inhoudelijke beoordeling.

Ga terug...