Leerlingen Rijssen en Holten gaan terug in de tijd - Radio 350 :: Weet wat er speelt
Nu op Radio 350
00:00 - 10:00 uur
350 Nonstop
Playing
Straks
10:00 - 13:00 uur
350 RegioRuil
Livestream
Luister naar Radio 350 via Windows Media Player  Luister naar Radio 350 via Winamp  Luister naar Radio 350 via iTunes  Luister naar Radio 350 via RealPlayer  Luister naar Radio 350 via je Mobiel
De Frequentie's van Radio 350 Wim Jansen Assurantiën

Rijssens Nieuwsblad



 

Radio 350 Hyves Radio 350 Twitter Radio 350 Facebook

Leerlingen Rijssen en Holten gaan terug in de tijd

Geplaatst op: 28-02-2008
Bovenbouwleerlingen van basisscholen in Rijssen en Holten gaan terug in de tijd met het geschiedenisproject ‘De Dubbele Foto’. Aan de hand van historische foto’s onderzoeken ze hun eigen woonplaats. Donderdag 6 maart gaat dit erfgoedproject in het Rijssens Museum van start. Om 10.30 uur neemt wethouder Ter Keurst in aanwezigheid van leerkrachten en leerlingen uit Rijssen en Holten het eerste exemplaar van het lespakket in ontvangst. Dit vind plaats bij het Parkgebouw aan de Oosterhofweg 49 in Rijssen.

De aanwezige leerlingen gaan op diezelfde dag direct aan de slag met het lesmateriaal. Aan de hand van historische foto’s gaan kinderen op onderzoek uit in hun eigen woonplaats. Ze vergelijken oude foto’s met het huidige straatbeeld en ontdekken wat er allemaal veranderd is in hun dorp. Welke beroepen hadden mensen vroeger? Hoe zag de school er bijna honderd jaar geleden uit? Wat voor kleren droegen mensen en welke spelletjes deden kinderen na schooltijd? Deze en andere vragen komen aan de orde. Ook kunnen kinderen een bezoek brengen aan de historische vereniging of informatie verkrijgen door het interviewen van hun opa’s en oma’s.



Ga terug...