Spannende boeken en James Bond in bibliotheek
Geplaatst op: 29-05-2008
Ieder jaar staan in juni spannende boeken centraal in boekhandels en bibliotheken. De Openbare Bibliotheek Rijssen-Holten heeft haar spannende boeken voor u bij elkaar gezet. Bovendien doet de bibliotheek mee aan een kortingsactie van de NS.Knappe koppen, harde bewijzen: wetenschappers tegen de misdaad. Dit is het thema van de Maand van het Spannende Boek 2008. Tegenwoordig zijn speurders in misdaad romans academisch gevormd. Ze zijn toxicoloog, patholoog-anatoom of ballistisch expert. Ze weten alles van DNA, bloedsporen en kogelinslagen. Niet het pistool is hun wapen, maar het scalpel. Ze bedrijven forensisch onderzoek en zetten hun wetenschappelijke kennis in om misdrijven op te lossen.
Dit genre is ook terug te vinden bij veel populaire televisieseries, zoals CSI en Cold Case.
Thrillerschrijfster Karin Slaughter heeft dit jaar het geschenkboekje geschreven dat iedereen die voor € 12,50 aan Nederlandstalige boeken koopt cadeau krijgt in de boekhandel. In de bibliotheek krijgen volwassen leners van een spannend boek een NS-voordeelbon cadeau. Met deze bon kan men eenmalig met 40% korting reizen tijdens de Voordeeluren. Hierbij geldt: 1 bon per leenactie en zolang de voorraad strekt.
In de bibliotheek in Rijssen staat een presentatie over James Bond ter ere van de Maand van het Spannende Boek én ter ere van de honderdste geboortedag van de schrijver Ian Fleming.
Ga terug...






