Lezing André Verheij: Restauratie van schilderijen.
Geplaatst op: 08-01-2010
Op 18 januari a.s houdt restaurateur André Verheij, eigenaar van restauratieatelier de Manenstegell, gevestigd aan de Maansteeg in het Deventer Bergkwartier, een lezing over zijn spannende en interessante beroep.Iedereen die wel eens naar Tussen Kunst en Kitsch kijkt op tv, herkent het magische moment: een donker schilderij waarop nauwelijk iets te ontwaren lijkt, komt plotseling volledig tot leven als de expert met een in vloeistof gedoopt watje over de vernislaag van het doek wrijft.
De eigenaar van het werk wordt vervolgens aangeraden het schilderij te laten schoonmaken en /of te laten restaureren bij een erkend restaurateur.
Aan de hand van een door hem gerestaureerd schilderij van A.H. Musin (1852-1920),zal André Verheij in zijn lezing laten zien hoe ingewikkeld het proces van restauratie kan zijn, onder het motto:”eerst kijken wat we hebben”.
Kunst & Cultuur Holten: maandag 18 januari 2010, in dorpshuis de Boschkamp om 20.00 uur
Ga terug...






