Regio Twente tevreden met onderzoek naar groei goederentreinen in Twente - Radio 350 :: Weet wat er speelt
Nu op Radio 350
00:00 - 10:00 uur
350 Nonstop
Playing
Straks
10:00 - 13:00 uur
Goud en Nieuw
Livestream
Luister naar Radio 350 via Windows Media Player  Luister naar Radio 350 via Winamp  Luister naar Radio 350 via iTunes  Luister naar Radio 350 via RealPlayer  Luister naar Radio 350 via je Mobiel
De Frequentie's van Radio 350 Optica Lichtarchitectuur - Creatief in lichtoplossingen

Rijssens Nieuwsblad



 

Radio 350 Hyves Radio 350 Twitter Radio 350 Facebook

Regio Twente tevreden met onderzoek naar groei goederentreinen in Twente

Geplaatst op: 08-10-2010
Demissionair minister Eurlings heeft de Tweede Kamer toegezegd om in de komende anderhalf jaar extra onderzoek te laten doen naar alternatieven voor de groei van het aantal goederentreinen in Twente.

Tot die alternatieven behoren onder meer de Noordtak van de Betuweroute en het Twentekanaal. Tevens vindt onderzoek plaats naar de effecten van meer goederentreinen op de leefbaarheid langs het spoor. Uiterlijk 1 februari 2011 wordt een voorstel ingediend voor normen voor geluid en trillingen langs het spoor.

Regio Twente is blij met de toezegging van de minster. “De minister komt tegemoet aan de grote bezwaren die wij hebben tegen het effect van het Programma Hoogfrequent Spoor (PHS) op de leefomgeving”, aldus Theo Schouten, portefeuillehouder mobiliteit van Regio Twente.

“Hij heeft aangegeven zich ervan bewust te zijn dat omwonenden van de Twentelijn zich erg ongerust maken over de groei van het aantal goederentreinen.”

Het onderzoek naar de alternatieven wordt in nauw overleg met de betrokken provincies en regio’s opgepakt. Begin 2012 moet er een keuze worden gemaakt over het te volgen tracé en de bijbehorende maatregelen om ongewenste effecten tegen te gaan.

Minister Eurlings verwees in het gesprek met de Tweede Kamer onder meer naar de informatieavond over het PHS die Regio Twente op maandag 4 oktober heeft georganiseerd. Op die avond waren meer dan 350 inwoners van gemeenten langs de Twentelijn aanwezig. Er is onder deze groep veel ongerustheid over de overlast door geluid en trillingen, werkzaamheden aan het spoor, de veiligheid in verband met het transport van gevaarlijke stoffen maar ook de eventuele waardedaling van koopwoningen aan het spoor.

In het oorspronkelijke PHS ging minister Eurlings uit van een toename van aantal goederentreinen in Twente op de Twentelijn, de spoorverbinding Deventer-Almelo-Hengelo-Oldenzaal, van 12 per etmaal in 2007 tot maximaal 80 in 2020. Meer goederentreinen zorgen voor een sterke toename van geluidsoverlast en trillingen. De bereikbaarheid vermindert doordat spoorwegovergangen langer gesloten zijn.

En door de groei van het aantal goederentreinen is er minder ruimte voor personentreinen. De kwaliteit van het openbaar vervoer in Twente neemt daarmee sterk af.

Ga terug...