Geluidsschermen Rijssen - Holten - Radio 350 :: Weet wat er speelt
Nu op Radio 350
13:00 - 18:00 uur
350 Nonstop
Playing
Straks
18:00 - 20:00 uur
Experience
Livestream
Luister naar Radio 350 via Windows Media Player  Luister naar Radio 350 via Winamp  Luister naar Radio 350 via iTunes  Luister naar Radio 350 via RealPlayer  Luister naar Radio 350 via je Mobiel
De Frequentie's van Radio 350 Thuisin - Het beste voor uw huis

Rijssens Nieuwsblad



 

Radio 350 Hyves Radio 350 Twitter Radio 350 Facebook

Geluidsschermen Rijssen - Holten

Geplaatst op: 27-07-2006
Voorbereidingen geluidsschermen Veerenland, Braakmanslanden, stationsomgeving Holten in gang gezet, scherm Hagslagen niet

Door het schrappen van de Noordelijke aftakking van de Betuweroute heeft het Rijk extra maatregelen toegezegd in ondermeer het plaatsen van geluidsschermen. Dit omdat de spoorlijn door Rijssen-Holten extra goederenvervoer te verwerken krijgt. De eerste (technische) verkenningen hiervan vonden in 2002 plaats. In 2003 en 2004 werden inloopbijeenkomsten gehouden in Holten en Rijssen. Vervolgens bleken diverse nadere onderzoeken nodig.

Voorbereidingen scherm Veerenland, Braakmanslanden, omgeving station Holten
Op basis van alle beschikbare informatie wil de gemeente de realisatie van 2 geluidsschermen in Rijssen en 2 in Holten verder voorbereiden. In Rijssen gaat om een scherm met een hoogte van 2,5 meter langs de wijk Veerenland en een scherm met een hoogte van 2 meter ter hoogte van Braakmanslanden. Er wordt een gedetailleerd technisch ontwerp gemaakt van de schermen en een saneringsprogramma opgesteld. Het saneringsprogramma is een subsidieaanvraag die ingediend wordt bij het ministerie van Vrom. Dat is de formele procedure die voorgeschreven is op grond van de Wet geluidhinder. Voordat het saneringsprogramma definitief door de gemeente wordt vastgesteld en ingediend bij het ministerie, wordt het ter inzage gelegd. Er is dan opnieuw de mogelijkheid om een reactie te geven over het plan. Gelijktijdig worden ook de benodigde procedures gestart om het plaatsen van de schermen planologisch mogelijk te maken. Verwacht wordt dat de realisatie van de schermen in de eerste helft van 2008 start.

In Holten gaat het om een scherm met een hoogte van 2 meter aan de zuidkant van het spoor vanaf het station tot industrieterrein De Haar en een scherm met een hoogte van 1,5 meter aan de noordkant van het spoor. Het scherm aan de noordkant begint tussen het station en de Deventerstraat en eindigt voorbij de Aaltinksweg. Het scherm is daarmee in lengte uitgebreid ten opzichte van het plan dat op 3 april 2003 is gepresenteerd. Het plan komt daarmee tegemoet aan de wensen van omwonenden. Het vervolgtraject is gelijk aan dat in Rijssen.

Nog geen besluitvorming over scherm Hagslagen
Ook ter hoogte van Hagslagen was een geluidsscherm voorzien. Uit reacties van bewoners uit deze wijk blijkt dat verschillend wordt gedacht over het realiseren van een scherm tussen de Haarstraat en de Roelf Bosmastraat. De gemeente heeft daarom nog geen besluit genomen over de realisatie van dit scherm en de wijze waarop dit wordt vastgesteld. Verwacht wordt hier het komende najaar verder op in te gaan. Alle betrokken omwonenden hebben inmiddels een brief van de gemeente ontvangen. De besluiten van het saneringsprogramma en de planologische procedures worden te zijner tijd in de gemeentelijke advertentiepagina bekendgemaakt.


Ga terug...