Het hoofdveld van de voetbalvereniging R.K.S.V. verkeert, na jarenlang intensief te zijn gebruikt,in een erbarmelijke toestand en dient hoognodig te worden vervangen. Om deze toplaagrenovatie van Het hoofdveld te kunnen financieren heeft R.K.S.V. een verloting georganiseerd onder de naam:
Actie Koeienvlaai.
Voor deze actie wordt het hoofdveld opgedeeld in een aantal kavels dat overeenkomt met het aantal verkocht loten.De kavels worden (door middel van een softwarepakket) gekoppeld aan een lot.
Op zaterdag 19 februari 2011, om exact 15.00 uur wordt door Prins Lambert en Prinses Ellis van Carnavalsvereniging Boll’npeters een koe losgelaten op het hoofdveld van R.K.S.V. Zodra de koe op het veld staat, is de wedstrijd begonnen.
De plaats waar de koe, als eerste, haar vlaai legt wordt door de wedstrijdleiding Prins Lambert en Prinses Ellis vastgesteld, door in het midden van de vlaai een vlag te stekken. Daarna worden de horizontale en verticale coördinaten gemeten vanuit het 0-punt.
Als de coördinaten bekend zijn worden deze ingevoerd in het softwareprogramma, en zal de winnaar door het programma worden bepaald en bekend gemaakt worden. Direct daarna volgt de prijsuitreiking.Indien de prijswinnaars aanwezig zijn.
Mochten de prijswinnaars niet aanwezig zijn, worden deze persoonlijk op de hoogte gesteld)
Op de plaats waar de koe, als eerste, een koeienvlaai legt, valt een prijs te winnen van 10% van de totale opbrengst.Ook de omliggende acht kavels winnen een prijs en dit is 10% van de hoofdprijs (per omliggend kavel).
Als de koe na exact 60 minuten geen vlaai heeft geproduceerd is de plaats van de rechtervoorpoot van de koe bepalend. De wedstrijdleiding plaatst dan de vlag op die plek. Tegen deze beslissing kan niet worden geprotesteerd.
Alleen de wedstrijdleiding en de eigenaar van de koe mogen het hoofdveld betreden, want de koe mag niet gestoord worden.De eigenaar van de koe mag de koe weghalen als de vlag in de grond is gestoken.
Wat mag NIET als de koe er is tot de koe haar vlaai gelegd heeft?
– Buiten de wedstrijdleiding en de eigenaar van de koe) mag niemand het veld betreden;
– Schrikbewegingen naar de koe mogen niet en er mag niet op de afrastering van het veld geslagen of geschopt worden;
– De koe mag niet door wat dan ook gelokt worden en er mag niets naar de koe of het veld geworpen worden.
Bij overtreding wordt de persoon in kwestie gediskwalificeerd en wordt R.K.S.V. eigenaar van de betreffende kavels
Kom op zaterdag 19 februari a.s. vanaf 14.30 uur naar het sportpark ‘De Koele” van de voetbalvereniging R.K.S.V. om het spektakel mee te maken! Op een groot scherm is de verdeling van het hoofdveld in kavels te zien.Ook de bekendmaking van de prijswinnaar is op dit scherm te volgen.
De gemeente Rijssen-Holten heeft vergunning verleend voor deze verloting.