Met nog meer dan een maand te gaan, is al ruim de helft van de kaarten voor het komende Mega Piraten Festijn in Deventer verkocht. Op zaterdag 25 oktober strijkt de festivalkaravaan neer op het evenemententerrein aan de Roland Holstlaan “Het gaat inderdaad erg lekker met de voorverkoop”, beaamt organisator Eddie Mensink. “Zeg maar rustig hard. Alle tribunekaarten zijn bijvoorbeeld al weg. We hebben het wat voorverkoop betreft, de laatste tijd niet zo snel zien gaan als in Deventer.”
Eddie meldt trots dat de entreeprijs is verlaagd. Betaalde men eerder nog 25 euro voor een standaard kaartje voor het MPF, dat tarief is nu gezakt naar 19,50 euro. Een tribunekaartje kost 25 euro.
De formule van het Mega Piraten Festijn mag bekend heten. Een groot aantal artiesten treedt op (doorgaans in een grote evenemententent) en presentator Willie Oosterhuis jut het publiek net zo lang op tot iedereen meezingt/brult, danst of host. Vrijwel alle grote namen uit de Nederlandstalige muziekwereld zijn erbij in Deventer. Van Jan Smit tot Jannes, van Mooi Wark tot Thomas Berge en van Jan Keizer & Anny Schilder tot Marianne Weber. Daarnaast bevat het programma ook veel aanstormend talent en regionaal bekende acts, zoals Harten 10, Jaman, Jean Knipping Jr & Sr, Johannes Wolters en Samantha Steenwijk. “Natuurlijk heb je de vaste en bekende namen nodig”, stelt Eddie. “Het publiek komt voor de hits, we bieden een feest van herkenning, maar we willen ook blijven verrassen. Het oude vertrouwde, oer-Hollandse blijft echter centraal staan. We noemen het MPF ook wel het Meezingfeest van het jaar. En niet voor niets. Iedereen die een MPF heeft bezocht, weet waarover ik het heb. Iedereen zingt mee. Verbroedering en gezelligheid. Daaraan gaan we echt niet tornen.”
Dat de formule van het MPF nog steeds springlevend is, getuigde eind vorig jaar een bijna uitverkocht GelreDome. “Juist in deze tijd zijn de mensen op zoek naar gezelligheid en saamhorigheid. En dat is precies wat we bieden”, vertelt organisator Eddy Mensink. “We voorzien dus absoluut in een behoefte. We zijn er ontzettend trots op dat we onze formule ook in deze tijden kunnen handhaven. Het is ons doel om zo laagdrempelig mogelijk te zijn en wat dat betreft zijn we trots dat we de entreeprijs hebben kunnen verlagen.”
Programma:
Jan Smit, Roy Donders, Jannes, Mooi Wark, Gebroeders Ko, Thomas Berge, Peter Beense, Ancora, Koos Alberts, Harten 10, Gino Graus, Vinzzent, Lesley Williams, Monique & Tim, Wimmie, Jan Keizer & Anny Schilder, René Karst, Stef Ekkel, Marianne Weber, Jaman, Sieneke, Milan Milano, Edwin van Hoevelaak, Jean Knipping Jr & Sr, Johannes Wolters en Samantha Steenwijk.
Aanvang is om 19.30 uur; het terrein is geopend vanaf 18.30 uur
Voorverkoop:
Fysieke kaarten zijn in de voorverkoop (vanaf 19,50 euro) verkrijgbaar bij: De Zoete Inval in Terwolde; Eetcafé de Hoek in Gorssel; Foto ten Velde in Holten; Boek & Kantoor Korten in Olst; Snack/lunchroom Matthijs in Diepenveen; Boekwinkel de Negro in Bathmen en alle winkels van Primera (onder andere in: Deventer, Twello, Nijverdal, Ugchelen, Beekbergen, Apeldoorn, Zwolle, Hattem, Wapenveld, Heerde, Wijhe, Zutphen, Brummen en Raalte). Verder zijn kaarten ook verkrijgbaar via www.megapiratenfestijn.nl en Paylogic.
Voor meer informatie zie www.megapiratenfestijn.nl.