Bibliotheek in verzorgingshuizen: uitkomst in de winter

Al enige jaren verzorgt de Rijssense Bibliotheek een bibliotheekvoorziening in de Parkstede, de Schutse en de Wellehof. Ouderen uit de verzorgingshuizen en de omgeving daarvan maken vooral in de winter dankbaar gebruik van deze voorziening.

De bibliotheek is dichterbij dan veel mensen denken. De uitleenposten in de Parkstede, de Schutse en de Wellehof staan ook open voor ouderen uit de buurt.

In de uitleenposten staan ongeveer 500 boeken, waarvan een flink aantal met extra grote letters. Als iemand een speciaal verzoek heeft, wordt dat door de vrijwilligers die de uitleenpost bemannen de volgende keer meegenomen uit de grote bibliotheek. Men kan dus ook gebruikmaken van de tijdschriftencollectie, de dvd’s, luisterboeken en speciale materialen voor mensen die zelf niet meer goed kunnen lezen.

Coördinator Herma Otten constateerde in de afgelopen winterperiode een toename van het aantal bezoekers. Zij en haar vrijwilligers zijn ook in het komende voorjaar alle ouderen graag van dienst.Mensen die gebruik willen maken van de diensten van een uitleenpost moeten lid zijn van de bibliotheek. Inschrijven kan bij de bibliotheek aan de Hogewal of bij de uitleenpost.

Openingstijden: Wellehof woensdag 10.30 -11.30 uur, Schutse, donderdag 10.30-11.30 uur, Parkstede vrijdag 10.30 -11.30 uur.

Deel dit bericht op:
Facebook
Twitter
LinkedIn