Vorige week woensdag 27 juni werden medewerkers van aannemer KWS onwel tijdens rioolwerkzaamheden. Het ging hier om reguliere rioolwerkzaamheden aan de Dannenberg. Op dat moment is besloten het werk stil te leggen en de oorzaak van de problemen te onderzoeken.
Op donderdag 28 juni werden bodemmonsters genomen en onderzocht. Vrijdag 29 juni bleek dat op basis van de analyseresultaten een sterk verhoogd gehalte van PAK’s en minerale oliën werden aangetroffen. Toen is ook op die dag direct het opengebroken werkvak hermetisch afgesloten. Omwonenden zijn hierover direct geïnformeerd.
De aard en de omvang van de verontreiniging is niet in beeld. Een boorplan is opgesteld om betere inzichten te krijgen over de verontreiniging. Daarom worden woensdag 4 juli op diverse plaatsen extra grond- en watermonsters genomen. Naar verwachting zijn de resultaten van dit onderzoek een week later bekend.
Risico’s
Op basis van de op dit moment bekende gegevens is het afsluiten van de potentieel verontreinigde locatie voldoende.