Op 27 mei jl. bezochten de leden van businessclub Bij de Tijd de Voedselbank Rijssen-Holten. Tijdens deze avond gaven de vrijwilligers Jan en Geke Pluimers uitleg over het werk en de doelen van de Voedselbank.
Traditiegetrouw schenkt businessclub Bij de Tijd jaarlijks een sponsorbedrag aan een maatschappelijk doel. Het bestuur overhandigde in dit kader een cheque van
€ 2.500 uit aan de Voedselbank. “We vinden het belangrijk dat de Voedselbank- samen met bedrijven, instellingen en overheden – niet alleen directe hulp biedt, maar ook daadwerkelijk probeert mensen verder te helpen.” Aldus bestuurslid Bert-Jan Assink van Bij de Tijd.
Het werd de leden van de businessclub duidelijk dat de Voedselbank niet alleen directe voedselhulp biedt aan de allerarmsten, maar ook verspilling van goed voedsel wil voorkomen. Daarnaast bevordert de Voedselbank de zelfredzaamheid van haar doelgroep, door samen te werken met lokale organisaties die de klanten helpen op eigen benen te staan. In Rijssen maken zo’n 84 gezinnen gebruik van de voedselbank. De voedselhulp is altijd tijdelijk. Voor de vulling van de pakketten is de Voedselbank volledig afhankelijk van bedrijven, instellingen, overheden en particulieren. Verse groente en fruit komen maar mondjesmaat binnen. De voedselbank heeft sinds kort een eigen moestuin aan de Middeldijk. Binnenkort wordt de eerste oogst verwacht.
Alle versproducten die de voedselbank krijgt worden ingevroren. Daarvoor is zowel een diepvriescel als een koelcel beschikbaar. Om de voedselbank draaiende te houden, moeten veel kosten gemaakt worden. De gift van € 2.500,00 is dan ook meer dan welkom.
Meer informatie: www.voedselbankwesttwente.nl