Hoewel de zomervakantie dichterbij komt, hebben de leerlingen van de Rijssense Muziekschool nog een paar drukke weken voor de boeg. Juist in de maand juni staan altijd veel uitvoeringen op het programma, en deze keer is het nog extra druk omdat de Muziekschool ook bijdraagt aan het eeuwfeest van het Parkgebouw.
Op dinsdag 17 juni vindt in het Parkgebouw een gezamenlijk concert plaats van de leerlingorkesten van muziekvereniging Wilhelmina en leerlingen van de Muziekschool. Aan dit concert is een periode van intensief samen repeteren voorafgegaan. Het samenspelconcert begint om 19.00 uur. Na afloop kunnen de instrumenten worden bekeken en uitgeprobeerd, zowel in het Parkgebouw als in de Muziekschool.
In diezelfde week heeft de Muziekschool op donderdag zelfs twee activiteiten. ’s Middags om 16.15 uur wordt in de grote zaal van het Parkgebouw de AMV-presentatie gehouden: voor leerlingen die in het afgelopen seizoen de cursus Algemene Muzikale Vorming of de Introductiecursus Blokfluit volgden, is dat de afsluiting van het schooljaar, maar voor toekomstige leerlingen biedt deze middag ook een mooie mogelijkheid om kennis te maken met de mogelijkheden die de Muziekschool biedt.
’s Avonds wordt in diezelfde zaal de grote uitvoering gehouden, het hoogtepunt van het jaar. Gevorderde leerlingen laten in allerlei samenspelcombinaties een gevarieerd programma horen, met zowel klassieke als lichte muziek. Van Vivaldi tot Skyfall, van Carnaval des Animaux tot Jar of Hearts. Een extraatje in het kader van de festiviteiten van het Parkgebouw is de aanwezigheid van Favela, de muzikale nar, die de bezoekers zal vermaken en verrassen meet zijn kunsten.
Op zaterdag 21 juni houdt de Muziekschool Open Huis met gelegenheid tot het inschrijven van nieuwe leerlingen. In alle lokalen zijn presentaties van instrumenten. Docenten en leerlingen staan klaar om informatie te geven en te helpen bij het maken van de keuze voor het juiste instrument. Het Open Huis is ’s morgens van 10 tot 12 uur.
In de week daarna zijn de zangleerlingen te horen tijdens een uitvoering in de Open Hof op donderdag 26 juni. Aan deze avond werkt ook het vrouwenkoor van de Muziekschool mee. Zij zingen onder meer de Prayer of St. Richard, een compositie die Dick Sanderman schreef voor het koor van de kathedraal in Chichester (Engeland). Nieuw is de medewerking van de Vocal Group die is gestart door zangdocente Fenny van Hemmen. Een enthousiaste groep meiden zingt popballads en swingende popliedjes als “The Rose”, “Put your records on” enzovoort. De zanguitvoering op 26 juni begint om 20.00 uur.
De dag erna, op vrijdag 27 juni, zijn de gevorderde orgelleerlingen te horen tijdens een concert in de Schildkerk, dat om 19.30 uur begint. Aan dit concert werken ook andere instrumentalisten mee.