Echte Rijssense films in Filmhuis Parkgebouw

Op donderdag 19 mei a.s. vertoont Filmhuis Parkgebouw twee films die vele Rijssenaren zullen aanspreken. Als eerste kan men kijken naar ’11 Riessense Jongs’. In 1973/1974 won Excelsior ’31 D1 de Twente Cup. In deze documentaire kijkt de maker samen met de spelers van toen terug.

Na een korte pauze gaat de filmavond verder met ‘Roondkiekn in Riessen’. Rijssen 1948 – 1993. De film behandelt in vogelvlucht de geschiedenis van Rijssen tussen het 700 jarig bestaan, gevierd in 1948 en het 750 jarig bestaan in 1993. Dit deel van de historie is onlosmakelijk verbonden met Ter Horst oftewel ’n Stoom.

Unieke filmbeelden van Zandvoort, Flim, Ligtenberg en Baan tonen een Rijssen dat nu alleen nog in de herinnering bestaat. Beide documentaires zijn gemaakt door Herman Rolleman.

Kaarten
De avond begint om 20.00 uur. Kaarten kunnen worden geboekt via www.parkgebouw.nl of aan de kassa (werkdagen tussen 09.00 uur en 16.00 uur). Entree: € 4,50 (excl. € 0,50 verenigingskosten)

Deel dit bericht op:
Facebook
Twitter
LinkedIn