Aan de Oranjestraat op de plaats waar de VVV stond, zijn twee grachten aangetroffen. Tussen beide grachten heeft vermoedelijk een wal gelegen. Aan de stadszijde zijn resten van bewoning en bebouwing uit de late 18e en 19e eeuw aangetroffen. De vondst is bijzonder omdat het een kijkje geeft in de ontwikkeling van de kleinere steden in Overijssel en die van Rijssen in het bijzonder.
De panden aan de Oranjestraat zijn vorig jaar gesloopt om plaats te maken voor nieuwe bebouwing. Daarbij zijn twee grachten gevonden met een tussenliggende zone van 7,5 meter breed. Vermoedelijke heeft daar een wal gelegen. Aan de stadszijde van de sleuf zijn resten van bewoning en bebouwing uit de late 18/19e eeuw aangetroffen in de vorm van muurresten, een kelder en kuilen.
Aan de buitenzijde is een droge gracht aangetroffen met een breedte van 6,5 meter en een diepte van ca. 2,5 meter vanaf maaiveld.In de vulling van de gracht is een kleine scherf van een ouderwetse kookpot (kogelpot) uit de 13 of 14 eeuw aangetroffen. Enkele brokken baksteen die van na de middeleeuwen dateren, werden ook aangetroffen.
Vermoedelijk is de wal bij de ontmanteling in de (late) 18 of 19e eeuw in de gracht geschoven.Het lijkt er op dat de gracht nog onder de weg aan de Hagen door loopt. Deze is eveneens in de 18-19e eeuw met soortgelijk zand gedempt.
De resultaten van het onderzoek zijn in een rapport verwerkt.