GGD Twente en LOES verzorgen gratis themaserie over peuters

Op 13 oktober a.s. start in Rijssen de themaserie ‘Peuters’. Deze themaserie is bedoeld voor alle ouders met kinderen van 2 en 3 jaar die informatie willen over het opvoeden van peuters.

Peuters ontdekken in de peutertijd dat ze een eigen persoon zijn, los van hun ouders. Ze merken dat ze zelf kunnen beslissen om iets wel of niet te doen en zelf iets te willen. Met het ontwikkelen van een eigen persoonlijkheid ontstaat ook hun zelfbeeld. Een belangrijke periode die de basis legt voor het zelfvertrouwen van uw kind.

De themaserie bestaat uit drie bijeenkomsten. De eerste bijeenkomst gaat over de peuterpuberteit. In de peuterfase wil je kind veel ontdekken. Als ouder is dat balanceren tussen ruimte geven en grenzen stellen om gevaarlijke of onwenselijke situaties te vermijden. De tweede bijeenkomst wordt ingegaan op het typische peutergedrag rondom het eten, slapen en de zindelijkheid. Er kan een machtstrijd ontstaan tussen peuter en ouders. Wat kun je doen, en wat kun je beter niet doen als ouders als je kind niet wil eten, slapen of zindelijk worden? In de derde bijeenkomst gaat het over peutergevoelens en de verschillende manieren hoe je hiermee om kunt gaan. De themaserie ‘Peuters’ is een informatieve serie bijeenkomsten waarin naast informatie ook ruimte is voor vragen en het uitwisselen van ervaringen.

Getrainde verpleegkundigen van de afdeling Jeugdgezondheidszorg (JGZ) van de GGD Twente geven de themaserie. De themaserie bestaat uit 3 wekelijkse bijeenkomsten die duren van 19.30 tot 21.30 uur. De themaserie vindt plaats in het Medisch Centrum aan de Wijnand Zeeuwstraat 26-205 in Rijssen. Er zijn geen kosten verbonden aan deze themaserie.

Belangstellenden kunnen zich via de website http://www.cursusbureautwente.nl aanmelden. Vragen kunt u stellen door een email te sturen naar cursusbureau@regiotwente.nl of telefonisch via de administratie van de JGZ via 053 487 69 30.

Deel dit bericht op:
Facebook
Twitter
LinkedIn