Karen Elzing eindwinnares VIRO Criterium Cup Twente

De VIRO Criterium Cup Twente voor vrouwen is gewonnen door Karen Elzing. Zondagavond schreef de 23-jarige wielrenster uit Schoonebeek de Ronde van Oldenzaal op haar naam. Dat was de derde en laatste wedstrijd om het klassement, nadat vrijdag de Ronde van Markelo en zaterdag de Ronde van Goor werden verreden. Door haar zege passeerde Elzing in de finalewedstrijd haar ploeggenote Judith Bloem. Die Apeldoornse zakte zelfs naar de derde plek. Want ook haar andere ploeggenote, Evy Kuijpers uit Lierop, passeerde haar nog in de stand.

Er werd veel aangevallen in Oldenzaal, maar het lukte uiteindelijk geen enkele renster om lang vooruit te blijven. Een massasprint was dan ook onafwendbaar. Daarin trot Elzing de zege naar zich toe. Ze bleef Sandra van Veghel uit Esch, zaterdagavond nog winnares van de Ronde van Goor, een fietslengte voor. Kuijpers kwam als derde over de streep. De speciale ‘super leidersprijs’ voor de renster die in drie wedstrijden tijd het vaakst als eerste over de streep kwam ging naar het 18-jarige talent Aafke Soet uit Heerenveen.

Spannende ontknoping verwacht bij de mannen
Voor de mannen was de Ronde van Oldenzaal de vierde wedstrijd, maar niet de laatste. Zij sluiten de VIRO Criterium Cup Twente komende donderdag 25 augustus af in de Ronde van Borne. De spanning is daarbij te snijden, want er maken nog heel wat renners kans op de eindzege. Joey van Rhee leidt bij de elite/beloften, maar Melvin van Zijl (Harderwijk) zit de Nijverdaller op de hielen. Bij de amateurs heeft Leon Strötker (Enschede) nog een kleine voorsprong op Van Rhee’s plaatsgenoot Rochéz Harbers.

Het waren in Oldenzaal andere renners dan de klassementsmannen die om de dagzege streden. Die overwinning ging uiteindelijk naar Peter Schulting. De coureur van het Parkhotel Valkenburg team, woonachtig in Lemele, rekende in de finale af met zijn twee vluchtgenoten Daan de Groot en Rens te Stroet. Die kwamen in genoemde volgorde als tweede en derde over de streep. Het peloton kwam na een lange achtervolging net te laat om hen nog te achterhalen.

Deel dit bericht op:
Facebook
Twitter
LinkedIn