Kunst beweegt en landt in Hellendoorn

De derde editie van het kunstproject Bewegen en Landen opent met een expositie in het Huis voor Cultuur en Bestuur te Nijverdal op vrijdag 9 november om 16.30 uur. De gemeente Hellendoorn en Kunst & Cultuur Overijssel organiseren bewegen en Landen,dat als voornaamste doel heeft jonge Overijsselse kunstenaars een podium te bieden en bewoners in contact te brengen met hedendaagse kunst. Iedereen is van harte welkom om bij de opening aanwezig te zijn.

Bewegen en Landen biedt dit keer een podium aan zes jonge (Overijsselse) kunstenaars die zich profileren met installaties en groot ruimtelijk werk. Na de solopresentatie van hun autonome werk in het Huis voor Cultuur en Bestuur gaat er één specifiek werk, gemaakt in reactie op de (cultuur) historie van de gemeente op reis langs onverwachte en verrassende plekken (o.a. bibliotheken en boerderijen) in de gemeente Hellendoorn. Het project wordt afgesloten met de slotmanifestatie “Beelden van Hellendoorn” in het najaar van 2013.

Viorica Cernica is één van de kunstenaars wiens werk te zien is op de expositie. Zij woont en werkt in Deventer en is geboren in Boekarest, Roemenie. Zij schildert, maar haar voorkeur gaat uit naar het maken van installaties. Viorica gelooft dat als je inspiratie wilt putten uit het verleden, je hiervoor constant naar het heden moet kijken. Het onvermijdelijke voorbijgaan van de tijd is wat een plaatsgebonden en historisch geïnspireerd werk relevant maakt. Deze gedachte, ‘het verleden als heden’ gebruikt ze als startpunt voor het cultuurhistorische werk dat ze maakte voor Bewegen en Landen. Het werk van Viorica Cernica is te bezichtigen van 9 november 2012 t/m 22 februari 2013.

De werken van Monique Besten, Mathijs Stegink, Robert Roelink en Jasper Hilkhuijsen
zijn momenteel op tour door de gemeente.

Voor meer informatie kunt u terecht op
www.bewegenenlanden.nl

Deel dit bericht op:
Facebook
Twitter
LinkedIn