Politie Twente heeft zaterdag 9 juni een 25-jarige man uit Rijssen aangehouden. De man had in verwarde toestand gevaarlijk gereden op de Rijksweg A35 en had vervolgens de auto in het water geduwd.
De hulpdiensten, politie, brandweer en ambulance, zetten groots in toen omstreeks 14.15 uur de melding binnenkwam dat een auto met mogelijk inzittenden in het water naast Buitenhaven Oostzijde lag. Volgens de melder, die de auto achterna gereden was, zou de bestuurder van de auto op de A35 links en rechts auto’s hebben ingehaald en auto’s aan de kant hebben gedwongen. De auto was bij de afslag Almelo West afgeslagen.
Op de Buitenhaven Oostzijde had de bestuurder de auto vervolgens richting het kanaal gestuurd, was uitgestapt en had de auto het water ingeduwd. Hij was hierna zelf ook het water ingegaan en riep dat er nog mensen in de auto zaten. De man is uit het water gehaald en aangehouden. De twee agenten die als eerste ter plaatse waren, zijn direct het water ingegaan en hebben de auto doorzocht met behulp van twee omstanders, maar hebben geen inzittenden aangetroffen. Duikers van de brandweer hebben in de omgeving van de auto gezocht naar mogelijke slachtoffers, maar ook niemand aangetroffen. Ook tijdens een zoeking met een boot met sonarapparatuur werden geen personen in het water gevonden.
Bij de 25-jarige Rijssenaar is een bloedproef afgenomen. Processen-verbaal zijn opgemaakt. Hulpverlening is opgestart.