De eerste Koningsdag wordt goed gevierd in Rijssen en Holten. De Oranjevereniging in Rijssen en de Holtense Stichting Viering Nationale Feestdagen hebben dit jaar een extra feestelijk programma opgezet. Voor jong en oud is er dan ook genoeg te zien en te doen.
De vlaggen en oranje wimpels liggen klaar, nog een paar dagen en Holten en Rijssen zijn helemaal in oranje sferen. De eerste Koningsdag wordt dit jaar net als Koninginnedag in voorgaande jaren traditioneel gevierd. Rommelmarkten, live muziek, auto- en fietstochten, puzzeltochten, toneel en kinderspelen. Dit en nog veel meer leuke activiteiten staan op het programma. De feestelijkheden in Rijssen vinden op diverse locaties plaats, waaronder het centrum, Kasteel Oosterhof, de evenementenweide en bij het parkgebouw. In Holten concentreren de activiteiten zich voornamelijk in het centrum op de Smidsbelt en achter het Kulturhus.
Oranjedagen in Rijssen
In Rijssen vieren ze de Oranjedagen, op vrijdag 25 april, zijn de basisschoolkinderen in Rijssen en Holten aan de beurt. Zij gaan zich na een gezamenlijk ontbijt sportief vermaken tijdens de Koningsspelen. De Rijssense kinderen mogen vrijdagavond, Koningsavond, opnieuw in actie komen. Dit keer voor de lampionnenoptocht die om 19.15 uur op de parkeerplaats Walstraat begint en eindigt op het Europaplein. Kinderen tot tien jaar mogen zich extra mooi opdoffen, want voor de drie mooiste en origineelste lampionnen en outfit is er een prijs.
Muziekliefhebbers komen volop aan hun trekken tijdens de Oranjedagen en Koningsdag. Op de evenementenweide kun je genieten op het grootste terras van Rijssen. Vanaf 11.00 uur op zaterdag zijn er vele (live) optredens van onder meer DJ Lars en MC The Legend. Heb je het even gezien op het evenementenplein, dan is er nog meer muziek in het Volkspark bij het Parkgebouw. Neem je terrasstoel en picknickkleed mee want hier is het chillen in het gras en terras. Naast muziek is er een speciaal Kinderplein waar het lachen is tijdens de ‘Pannenkoekenshow’ en ‘Kan het toffer met je feestkoffer’. Voor nog meer fun moet je op het Funplein zijn. Swingen in de discotent, kokkerellen in de cup-cake-versier tent en een ware krachtmeting tijdens het penaltyschieten met snelheidsmeter. Meer een winkelliefhebber? Struin dan in het centrum van Rijssen over de Oranjemarkt en de zaterdagmarkt. Voor meer winkelplezier is het goed toeven op de Oosterhofsfair in de kasteeltuin van De Oosterhof.
Brunchen en steltlopen
In Holten weten ze ook wat feestvieren is alhoewel het hier is kleinschaliger is. De sfeer is echter net zo goed als in Rijssen. Op vrijdagavond draaien de diverse cafés warm voor Koningsdag met onder meer live muziek van Dom Verdan en DJ Marnixxx. Aankomend zangtalent kan oefenen tijdens de karaoke in café ’t Keuntje op de zaterdagavond. Een Oranjefeest zonder rommelmarkt is ondenkbaar, dus ook in Holten is er één. Wel één waar alleen kinderen voor één dagje marktkoopman kunnen zijn. ’s Middags kunnen ze hun extra energie kwijt op het Kinderplein op het springkussen, ponyrijden, steltlopen, skelteren en tijdens de diverse leuke kinderworkshops.
Klassieke motoren in actie
Even buiten Holten hoor je vooral veel motoren. Op het circuit Beusebergerweg heeft de MAC vanaf 13.00 uur haar jaarlijkse klassieke veteranenrace. Een race waar altijd veel publiek op af komt en de mooiste klassieke motoren bij elkaar zijn. In Rijssen hebben ze er dan al veel kilometers op zitten. Bij café-restaurant ’t Witte Hoes beginnen de motoren om 7.00 uur ’s ochtends al te ronken. Beginners en B-klasserijders starten hier aan de Koningsrit. In Holten eindigt het Koningsdagprogramma om 18.30 uur.
In Rijssen gaan ze nog even door tot middernacht met live muziek in de tent op de evenementenweide. Halverwege de avond om 22.00 uur is er in het weiland Enterstraat/Kasteellaan/ Oosterhofweg nog een vuurwerkshow.