Reggesingel Rijssen nadert voltooiing

Maandag 14 maart om 06.30 uur gaat de tunnel bij de Molendijk voor autoverkeer open. Voor fietsers geldt nog een aantal maanden de omleidingsroute. De tunnel bij Otje van Potje gaat naar verwachting in april open. De laatste tunnel, bij de Bosmastraat, volgt uiteindelijk in 2012.

Omgeving Wierdensestraat
De verkeerstunnel bij de Molendijk is bijna gereed. Maandag 14 maart 2011 vanaf 06.30 uur kunnen auto’s en motoren door de nieuwe tunnel rijden. Gelijktijdig gaat dan de huidige overweg dicht. Fietsers moeten nog even geduld hebben want het nieuwe fietspad wordt na 14 maart aangelegd. Het nieuwe fietspad komt te liggen bij de omleidingsroute voor auto’s en sluit aan op het bestaande fietspad Reggesingel.

De nieuwe brug
Aan de brug over de Regge aan de Wierdensestraat wordt ook hard gewerkt. De brug bestaat uit 2 delen: over de parallelweg en over de Wierdensestraat. Gestart is met de parallelweg. Naar verwachting is dat eerste deel in april 2011 gereed. Auto’s op de Wierdensestraat worden dan over de parallelweg geleid. Vervolgens wordt ook de brug op de Wierdensestraat vernieuwd.

Omgeving Otje van Potje
Gaandeweg het werk aan de tunnel bij Otje van Potje bleek dat het grondwaterniveau hoger lag dan bij eerdere metingen was geconstateerd. Hierdoor is besloten de bodemplaat van de tunnel met 10 meter te verlengen. Daarmee is het probleem van het grondwaterniveau opgelost. Deze tunnel is naar verwachting in april 2011 gereed.

Fietstunnel
Al enige jaren blijkt dat de oudere fietstunnel naar de Veeneslagen mankementen vertoont: op delen is de fietstunnel verzakt. Waarschijnlijk is dat een gevolg van de veelvuldige regenbuien van de laatste jaren. Nu druk gewerkt wordt aan de overige (auto) tunnels, is besloten de fietstunnel te repareren.

De laatste tunnel: Omgeving Roelf Bosmastraat
In februari 2011 zijn de nutsbedrijven op de hoek van de Veeneslagen/Reggesingel begonnen met het verleggen van kabels en leidingen van gas, water en licht. Afhankelijk van het weer neemt dit circa 2 maanden in beslag. Daarna wordt de overweg aan de Bosmastraat voor autoverkeer afgesloten.
Fietsers en voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de overweg tot oktober 2011. Dan start het voorbereidende werk voor de onderdoorgang.

Deze laatste tunnel is naar verwachting gereed in september 2012 als sluitstuk van de geheel verkeerslichtenvrij gemaakte Reggesingel.

Deel dit bericht op:
Facebook
Twitter
LinkedIn