Vrijdag 22 april vinden in Nijverdal weer jaarlijkse de Koningsspelen plaats. De vaksectie van CSG Reggesteyn organiseert voor de tiende maal op rij een groots opgezette sportdag voor kinderen van alle basisscholen in Hellendoorn en Nijverdal. Dat een school voor voortgezet onderwijs de koningsspelen faciliteert en de hoeveelheid van 1600 deelnemende basisschoolkinderen maakt het project uniek. Alle vierdejaarsleerlingen van Reggesteyn werken mee om te assisteren bij de spellen en zorgen voor een vlekkeloze organisatie.
In totaal sporten tijdens de Koningsspelen in Nijverdal zeventien scholen, met ruim 1600 kinderen. Vooraf kunnen de basisscholen het programma, de spelen, spelregels en plattegronden bekijken op de website www.koningsspelennijverdal.nl. Hoe de basisschoolleerlingen elk spel moeten spelen, is te zien op handige instructiefilmpjes op de site. Reggesteyn organiseert veel verschillende en onbekende spellen en sporten om leerlingen hiermee te laten kennismaken. Onbekende spelen zijn bijvoorbeeld Tjoekbal, Go-Go, Chocolade Rivier en Knotshockey.
De kinderen spelen in twee leeftijdscategorieën; groep 5/6 en groep 7/8. Binnen de categorie heeft elke school teams die strijden tegen teams van andere scholen. De school die gemiddeld het hoogst aantal punten scoort, is winnaar van de Koningsspelen. Deze aanpak maakt het verwerven van punten belangrijker dan winnen of verliezen en stimuleert sportief spel.