Riessense Mirreweenterhoornbloazers weer volop actief in het komende winterseizoen

Oale roop klinkt weer op vele plaatsen in en om Rijssen

De Riessense Mirreweenterhoornbloazers zijn helemaal klaar voor het nieuwe seizoen dat begint op de eerste adventszondag 27 november. Tot die tijd mag er alleen maar binnenshuis geoefend worden op het aloude Twentse signaalinstrument. De midwinterhoornblazers zijn bij elkaar geweest om zich voor te bereiden. Voorman Roelf Wolterink zegt dat de leden van de midwinterhoorngroep staan te popelen van ongeduld om weer buiten te gaan blazen.

Voor het nieuwe seizoen zijn er al verschillende aanvragen binnengekomen. Donderdag 8 december verlenen de midwinterhoornisten medewerking aan de Mirreweenteroawend die de KRR organiseert hij de Poort van Twente. Van 19.00 tot 19.30 uur zal buiten de oale roop klinken. Tijdens de Mirreweenteroawend treedt streektaalschrijver Gerrit Kraa op met winterse vertellingen. Arie Jansen en Gerrit Dannenberg verzorgen de traditionele Van der Hulstlezing. Leerlingen van de Muziekschool zorgen voor de muzikale bijdragen. De presentatie is in handen van
Thea Kroese.

Vrijdag 9 december verlenen de Riessense Mirreweenterhoornbloazers medewerking aan het Dickensfestival bij café De Pot in Markelo. Voorman Roelf Wolterink, Willem Companje, secretaris Gerard Leusman en Arie Jansen geven dan een demonstratie midwinterhoorn maken. De andere midwinterhoornisten blazen in en om de historische uitspanning. Op Oudejaarsdag wordt ’s middags geblazen bij de Oosterhof en het Volkspark. Vrijdag 6 januari 2012 is het seizoen afgelopen en wordt er afgeblazen op een nader te bepalen locatie.

Wie zich aan wil sluiten bij de groep is van harte welkom en kan zich aanmelden bij voorman Roelf Wolterink, telefoon 0548 514575 of bij secretaris Gerard Leusman. Alle gegevens en activiteiten staan ook op de site van de Riessense Mirreweenterhoornbloazers http://www.midwinterhoorn.webs.com

Naast alle officiële activiteiten zullen de midwinterhoornblazers ook geregeld optreden op een aantal locaties waar de klank van de midwinterhoorn goed tot zijn recht komt. De vaste avonden zijn maandag- en donderdagavond. Dan klinkt de oale roop in de omgeving van de Oosterhof, het Volkspark, de Friezenberg, hotel Rijsserberg. Ook de Maximatunnel bij het NS-station en de parkeerkelder onder het gemeentehuis zijn plaatsen waar de akoestiek voor de midwinterhoorn perfect is.

Wie een beroep wil doen op de midwinterhoornblazers om een winterse activiteit meer sfeer te geven, kan dat melden. Voor commerciële instellingen wordt een kleine vergoeding gevraagd. Voor nonprofit-instellingen doen de Riessense Mirreweenterhoonrbloazers het gratis.

Deel dit bericht op:
Facebook
Twitter
LinkedIn