Carint Reggeland Groep en woningbouwvereniging De Goede Woning presenterden vandaag de plannen rond de nieuwbouw van Eltheto aan bewoners, medewerkers, vrijwilligers, omwonenden en relaties.
Het nieuwe gebouw biedt straks een combinatie van woningen die verhuurd worden door De Goede Woning waarbij eventueel benodigde zorg snel ingeschakeld kan worden en een woonzorgcentrum met verpleeghuiszorg. De visie op wonen van Carint Reggeland Groep en De Goede Woning gaat uit van zo lang mogelijk zelfstandig wonen met zonodig zorgvoorzieningen. Daarnaast wil Carint Reggeland Groep een passende woonomgeving bieden aan mensen die verpleeghuiszorg nodig hebben. Dat betekent rust, privacy, kleine groepen en ruimte voor gezamenlijke activiteiten. Het nieuwe gebouw van Eltheto voldoet aan die voorwaarden.
Het nieuwe gebouw verrijst op dezelfde plek als het huidige gebouw. Het krijgt een open, uitnodigende, frisse en warme uitstraling. Het nieuwe gebouw biedt plaats aan 32 bewoners met psychogeriatrische aandoeningen (dementie) en 18 bewoners met somatische klachten, zoals reuma of een hersenbloeding. Daarnaast biedt het gebouw ruimte voor dagvoorzieningen en een zorgservicecentrum met wijk-/welzijnsfunctie.
Woningbouwvereniging De Goede Woning realiseert daarbij 56 woningen. Stichting Philadelphia gaat beschermd wonen bieden aan 27 personen. Naar verwachting start de bouw begin 2012. De verwachte ingebruikname is medio 2013.
Tijdens de bouwactiviteiten wonen de bewoners in een tijdelijk gebouw, in een kleinschalige opzet, met alle voorzieningen en éénpersoonskamers. We streven naar zo min mogelijk verhuizingen. Medewerkers verhuizen zoveel mogelijk mee. Er is geen sprake van gedwongen ontslagen.