R.K.S.V. 1 slaat gat van 8 punten

Opstelling: Alex, Berjan, Tycho, Ruud, Nick, Adrian, Jurgen, Ahmet, Hulusi, John, Dave
Reservespelers: Guido, Wouter, Niels

Zaterdag 9 maart heeft R.K.S.V. goede zaken gedaan in de 4e klasse D. De koploper zelf versloeg nummer twee Achilles Enschede met 4-1 en stadsgenoot Sportclub Rijssen hielp de Oranjehemden door nummer drie ASV’57 op een 2-2 gelijkspel te houden. De voorsprong na deze speelronde bedraagt nu acht punten voor de mannen van Werner Loode.

R.K.S.V. wist wat het moest doen in Enschede en dat was in ieder geval niet verliezen. Met deze instelling begon men de wedstrijd dan ook. Er werd geprobeerd het spel zelf onder controle te krijgen door de bal snel rond te laten gaan. Dit lukte, afgezien van de eerste vijf minuten, niet. Achilles liet zien over voldoende kwaliteit te beschikken om het de koploper lastig te maken. Men zette vroeg druk en probeerde met 4 spitsen volle druk te zetten op de verdediging. Zo kwam het voor dat R.K.S.V. de gehele eerste helft onder grote druk stond.

Toch was de ruststand in het voordeel van R.K.S.V. Hulusi Yilmaz benutte bij een counter weer eens zijn snelheid en bediende John Loohuis op maat. Ondanks een onterecht vlagsignaal van de assistent-scheidsrechter liet de scheidsrechter doorspelen en was het John Loohuis die met een simpele voetbeweging het leder in de touwen schoot; 1-0. Hier tegenover zette Achilles diverse schoten op doel. Echter was het Alex Calkhoven die gedurende de gehele eerste helft elke keer boven kwam drijven als winnaar in de 1 tegen 1 duels. Ook op de afstandschoten had hij keer op keer een antwoord en zodoende bleef de nul staan voor de ploeg uit Enschede.

In de rust werd de tactiek nog eens doorgesproken en iedereen wist dat het in de tweede helft moest knokken voor iedere meter. Dit gebeurde dan ook. Vooral de eerste 10 minuten na rust waren goed van de kant van R.K.S.V. Uit één van de aanvallen kon dan ook de tweede goal van de middag worden genoteerd. Na wederom een assist van Hulusi Yilmaz kon Adrian Kwintenberg vrij aanleggen voor een schot op goal. Nadat de keeper in eerste instantie nog kon keren schoot Adrian Kwintenberg in de rebound wel raak. 2-0 voor na 52 minuten.

Na dit doelpunt volgde weer een periode van druk van de kant van Achilles. Tot echt grote kansen zoals in de eerste helft leidde dit niet. Uiteindelijk was het Hulusi Yilmaz zelf die in de 75e minuut de wedstrijd besliste. Nadat een lange uittrap van Alex Calkhoven door Dave Loohuis verlengd was omspeelde Hulusi Yilmaz de doelman van Achilles en schoot hij raak.

Toch was het verzet van Achilles nog niet gebroken. Er kwamen nog een periode van pressie maar het centrale duo Tycho Descamps / Ruud Slagman gaf in samenspel met de uitstekende backs Berjan de Wilde en Nick Velten niet toe aan de druk. Bij een cornerbal moesten zij zich echter toch gewonnen geven. Dit doelpunt in de 88e minuut kwam te laat voor Achilles. Uiteindelijk bepaalde Jurgen Siemerink in de 94e minuut de eindstand op 4-1. Hij schoot beheerst binnen nadat een man meer situatie goed werd uitgespeeld.

Volgende week wederom een uitwedstrijd. Om 14:30u start de wedstrijd tegen SVV’56 in Sibculo. Wees dan ook weer welkom!

Deel dit bericht op:
Facebook
Twitter
LinkedIn