R.K.S.V. wint met 2-0 van Achilles

Na de uitoverwinning bij SVV’56 (0-1) moesten we wederom tegen een laagvlieger, thuis tegen hekkensluiter Achilles Enschede. De bezoekers begonnen sterk en kregen drie goed mogelijkheden, halverwege de eerste helft werd R.K.S.V. sterker en kreeg het ook mooie kansen. Direct na rust kwamen de Rijsenaren op voorsprong en deze werd uitgebreid naar een 2-0 overwinning. Na 11 wedstrijden hebben we 19 punten en in de 2e periode staan we er na 3 wedstrijden goed voor.

De bezoekers uit Enschede begonnen scherp aan de wedstrijd en kregen de eerste twee goede mogelijkheden. Het was aan doelman Patrick Overdam te danken, die het hele jaar al een betrouwbare sluitpost blijkt te zijn, dat de stand 0-0 bleef. De thuisploeg had zelfs een derde mogelijkheid voor Achilles Enschede nodig om wakker te worden, wederom was het onze doelman die de bal tegenhield. Hierna kwam R.K.S.V. beter in de wedstrijd en drong het de Enschedeërs terug op eigen veld. Rechtsbuiten Anton Acis kreeg twee mogelijkheden en enkele voorzetten kwamen niet aan waardoor het tot de rust doelpuntloos bleef.

Na rust kwam Jesse Verharen rechtsback Jurgen Siemerink vervangen en kwam de thuisploeg sterk uit de kleedkamer. Een corner sloeg af en de bal werd weer ingebracht en terug gekopt door linksbuiten Gertjan Wilbers. Enkele meters voor het doel kwam de bal bij Marthijn Schottert die de bal hoog tegen de touwen schoot en zodoende zijn eerste competitietreffer maakte, 1-0 voor R.K.S.V. Direct hierna gaf Anton Acis de bal voor op spits John Loohuis welke net niet goed uitkwam met zijn passen en de bal met links hoog over schoot. Binnen het uur hadden we een penalty moeten krijgen toen Anton Acis overduidelijk werd neergehaald, maar de scheidsrechter die op afstand stond wuifde het weg. Gertjan Wilbers kreeg een grote kans toen hij alleen op de keeper afging, de bezoekers produceerden twee afstandsschoten maar gescoord werd er niet. Colin de Jong kwam in het veld voor Anton Acis, maar het was de linksbuiten van Achilles die alleen op onze keeper afging. Gelukkig schoof hij de bal naast het doel, en bleef de minimale voorsprong bestaan. De laatste 20 minuten loste Berjan de Wilde middenvelder Adrian Kwintenberg af en niet lang hierna viel de 2-0. Het was linksback Dave Loohuis, die in de zondag 6e klasse al bekend stond om zijn lange ballen, die de bal over de verdediging legde. Invaller Colin de Jong was er als de kippen bij en kon simpel langs de uitkomende keeper lopen en de bal in het lege doel schuiven. De laatste 5 minuten officiële speeltijd en blessuretijd werd er niet meer gescoord en zodoende won R.K.S.V. met 2-0.

Een belangrijke wedstrijd werd vandaag gewonnen, niet met hoogstaand voetbal maar de drie punten blijven wel op De Koele. We staan nu op 19 punten en spelen komend weekend tegen Voorwaarts, het team van oud trainer Werner Loode welke nu zes punten onder ons staat. Om verder afstand te nemen en mee te blijven in de 2e periode (nu zeven punten uit 3 wedstrijden) zullen we resultaat moeten halen, wees welkom om ons aan te moedigen om 14:30 uur.

Opstelling: Overdam, Siemerink (46. Verharen), Slagman, J. Acis, D. Loohuis, Oosthoek, Schottert, Kwintenberg (72. De Wilde), A. Acis (62. De Jong), J. Loohuis en Wilbers.

Deel dit bericht op:
Facebook
Twitter
LinkedIn