Op 29 februari jl hebben De Goede Woning, Carintreggeland en Twinta de ontwikkelovereenkomst voor het Eltheto-terrein ondertekend. Ook hebben De Goede Woning en Stichting Philadelphia de intentieovereenkomst ondertekend. De plannen voor de nieuwbouw van Eltheto liggen klaar. Het ondertekenen van deze overeenkomsten gaat vooraf aan het uitschrijven van de aanbesteding en het aanvragen van de vergunningen.
De planning is om in het derde kwartaal van dit jaar te starten met slopen. Door de partijen is besloten om gefaseerd te gaan bouwen. Dit betekent dat de huidige inleunwoningen en het daaraan grenzende deel van het huidige gebouw als eerste gesloopt worden, waarna het nieuwe zorggebouw van Carintreggeland gebouwd kan worden.
Wanneer dit gereed is en de bewoners van Eltheto zijn verhuisd, kan het ‘oude’ gebouw geheel gesloopt worden, zodat de overige gebouwen gebouwd kunnen worden. De verwachte oplevering van het zorggebouw van Carintreggeland is eind 2013. De verwachte oplevering van de overige gebouwen op het Eltheto-terrein is begin 2015.
Gefaseerd bouwen heeft voordelen. Tijdelijke huisvesting is niet meer nodig, waardoor bewoners van Eltheto rechtstreeks naar het nieuwe gebouw kunnen verhuizen. Dit geeft zo min mogelijk overlast voor de bewoners van Eltheto.
Het zorggebouw van Carintreggeland wordt gedeeltelijk gebouwd op de plek waar zich nu de parkeerplaats bevindt. Uit veiligheidsoverwegingen kan tijdens de sloop en bouw deze parkeerplaats niet gebruikt worden. Daarom wordt tijdens de eerste fase een deel van de nieuwe parkeerplaatsen tussen De Reling en Schoolstraat, waar zich nu het grasveld bevindt, al gerealiseerd. Ook zal aan deze zijde van het huidige gebouw een tijdelijke ingang worden gerealiseerd voor de bewoners van De Reling en krijgt Eltheto een tijdelijke ingang aan de Schoolstraat ter hoogte van de grote zaal.