Veel Rijssenaren in talentenjacht Nijverdal

Tijdens de finale van “Klassiek Talent 2013” op donderdag 17 januari in het Huis voor Cultuur en Bestuur in Nijverdal zijn maar liefst zes van de tien finalisten afkomstig uit Rijssen.

De organiserende Muziekkring Hellendoorn benaderde in oktober van het afgelopen jaar ook de Rijssense Muziekschool met de vraag of leerlingen zouden willen meedoen aan deze talentenjacht voor middelbare scholieren. Uiteindelijk zullen donderdag zes Rijssense muziekschoolleerlingen te horen zijn tijdens de finale. Het zijn Annelies Riezebos (zang), Anthonie Blonk, Laura Troost en Silas Vruggink (piano), Marije Kamphuis en Lisa Bank (dwarsfluit). Ze dingen mee naar drie prijzen: een proefles van een conservatoriumdocent en twee waardebonnen.De jury bestaat uit dirigent Gerdinand Piksen, dwarsfluyitiste Joyce Kamperman en pianiste Els Praas. Maartje Valk, de winnares van vorig jaar, zal de prijzen uitreiken.

Een andere leerling van de Rijssense Muziekschool deed vorige maand van zich spreken tijdens The Voice Kids, de jeugdversie van het televisieprogvramma The Voice of Holland. De blinde Anne Keizer (13) raakte menig hart met haar vertolking van “People help the people”, waarin zij zichzelf begeleidde op de piano. Alle jurystoelen werden omgedraaid, een teken dat ook de jury vol lof was. Anne gaat dus dóór, met Marco Borsato als coach. Op de Rijssense Muziekschool krijgt Anne pianoles van Corien Baan.

Deel dit bericht op:
Facebook
Twitter
LinkedIn