Doelstelling is nog steeds om kinderen die niet met vakantie gaan een leuke week te bezorgen. En dat lukt al heel veel jaren. In maart is de werkgroep weer gestart met de voorbereidingen van het houtdorp, dat in de eerste week van de basisschoolvakantie plaats vindt. ‘Jammer dat dit jaar de leerlingen van de reformatorische scholen niet mee kunnen doen, omdat ze nog geen vakantie hebben’, aldus de organisatie. De locatie van het ‘dorp’ is hetzelfde als andere jaren, alleen de toegangsweg is gewijzigd, omdat een deel van het terrein gebruikt wordt voor nieuwbouw. Via de Wethouder Korteboslaan kan men de locatie aan de Polmeijersdijk het beste bereiken. Deze toegangsweg geldt voor fietsers en auto’s.
De coördinator van het Houtdorp en penningmeester van het bestuur, Wim Karkdijk, al ruim 25 jaar betrokken bij het Houtdorp, vertelt zeer enthousiast en bevlogen over dit al jaren lopende project. ‘Elk jaar melden zich zo’n 500 tot 600 leerlingen in de leeftijd 6-13 jaar aan. De kosten voor de hele week zijn 6 euro per kind, waar ze het materiaal, gereedschap en drinken voor krijgen. Belangrijk is dat de kinderen passend schoeisel dragen, dat wil zeggen dichte schoenen, klompen zijn eigenlijk het beste. Omdat er erg veel spijkers doorheen gaan, wordt het op prijs gesteld als kinderen zelf een zakje spijkers meenemen en ook graag een hamer’, start Wim zijn betoog.
De groepen zijn gemengd, zodat ook de jongsten goed mee kunnen doen. De kinderen bouwen van maandag tot en met woensdag van 09.00-12.00 en van 13.30-16.00 uur intensief en vol vuur aan hun hut. De burgemeester krijgt op woensdag een rondleiding langs alle bouwwerken en bepaalt wie de mooiste hut heeft. Een wijziging in het programma is dat de kinderen donderdag een lunchpakketje kunnen meenemen en werken die dag tot 14.00 uur. Donderdagavond is er een verrassingsactiviteit en de kinderen mogen, bij goed weer, van donderdag op vrijdag blijven slapen. Vrijdag overdag zijn er geen activiteiten voor de kinderen, de vrijwilligers sluiten dan af met een lunch en de hutten worden ‘brandklaar’ gemaakt. De winnende groep krijgt vrijdag een rondleiding bij de brandweer en spoeden zich na de brandmelding naar de brand van het houtdorp. En ze mogen ook helpen spuiten.
Materialen en vrijwilligers
Het houtdorp maakt gebruik van het afvalhout van de bouwbedrijven in Rijssen. Een chauffeur haalt dit materiaal belangeloos met zijn vrachtwagen op. In de bouwweek zijn ± 25 vrijwilligers werkzaam in verschillende functies. Dit zijn vaak oud-deelnemers die als enthousiaste leerling nu enthousiast leider zijn geworden. De minimumleeftijd om als leider mee te doen is 16 jaar. Vrijwilligerstaken zijn onder andere de kinderen helpen bij het bouwen, de spijkerhut bemannen, de catering verzorgen, wondjes voorzien van een pleister (EHBO’ers), de brand voorbereiden (‘de pyromanen’ genoemd), de loterij, PR en de verrassingsactiviteit verzorgen. Daarnaast helpen elk jaar 13 tot 15 scholieren van CSG Reggesteyn op maandag en dinsdag mee in het kader van de Maatschappelijke Stage. Zij begeleiden voornamelijk de groepen.
De uitnodiging voor deelname aan het houtdorp hangt op elke basisschool in Rijssen. Kinderen kunnen zich aanmelden op woensdag 2 juli bij de Beatrixstraat 22, Trompstraat 40 of Veeneslagen 37. Het opgaveformulier kun je downloaden van de website www.houtdorp.moonfruit.com. Bij inlevering van het ingevulde opgaveformulier en betaling van 6 euro ontvang je het programma en een polsbandje als bewijs van deelname. Contactpersonen zijn Wim Karkdijk, telefoon (06) 47837991 en Herma Luby, telefoon (06) 13472156.