Winkelcentrum De Hoge Wal houdt op zaterdag 29 juni een bijzondere veiligheidsdag, in samenwerking met politie, brandweer, ambulancedienst en Univé. De dag staat in het teken van veiligheid in en rond het huis. Een actueel thema.
Johnny Jansen, woordvoerder en drijvende kracht achter de activiteiten van de Hoge Wal, legt uit waarom er voor deze veiligheidsdag is gekozen. ‘Veilig zijn en je veilig voelen staat bij de Hoge Wal hoog in het vaandel. Zo hangen er camera’s en besteden we veel aandacht aan brandpreventie.’ Een tijdje geleden ontstond het idee om een antieke brandweerwagen te regelen, om ritjes met de kinderen te maken. Op die dag zelf was het te koud, waarna het idee uiteindelijk werd gekoppeld aan een hele dag rondom het thema veiligheid thuis.
Alle deelnemende partijen zijn aanwezig. De politie Twente komt met een politiewagen. Zij beantwoorden vragen omtrent het thema veiligheid en inbraak en leggen de nadruk op diverse veiligheidspunten waar mensen zelf aan kunnen werken. De ambulancedienst Oost laat de mogelijkheden zien van de Acute Zorg Mobiel Twente, de huisartsenpostauto. ‘Mensen onderschatten vaak onze mogelijkheden. Ook willen we een stukje angst wegnemen, die mensen en vooral kinderen vaak hebben wanneer de ambulance aan komt gereden.’
De brandweer brengt een container aan uitrusting mee en indien mogelijk zetten ze een rooktent op. Zij informeren de aanwezigen over brandpreventie. Johnny Jansen: ‘De brandweer komt met een unieke actie. Bezoekers kunnen een afspraak maken voor een gratis huisbezoek, waarbij de brandweer het huis nakijkt en persoonlijk advies geeft.’
Marjan Pasop, vestigingsmanager van Univé, vult aan: ‘Wij willen als Univé graag meewerken aan deze dag. Ons motto is ‘Persoonlijk, Betrokken & Dichtbij’ en we hopen in contact te komen met bezoekers om passend advies te vertrekken op gebied van veiligheid en preventie.’ Tot slot laat het brandweermuseum zien hoe het er vroeger aan toe ging tijdens calamiteiten.
‘Het was niet makkelijk om alle partijen bij elkaar te krijgen’, aldus Jansen. ‘Maar er is met hulp uit de regio back-up geregeld, zodat de politie, brandweer en ambulance op de veiligheidsdag aanwezig kunnen zijn. Wij willen hiermee ook een stukje begrip kweken voor de mensen die verantwoordelijk zijn voor onze veiligheid.’