Zomermuseum bij het kasteel

De Rijssense Museumdag wordt dit jaar gehouden op dinsdag 2 augustus aanstaande. De culturele instellingen zullen die dag hun deuren openstellen tegen gereduceerd tarief. Dit jaar is het bovendien mogelijk om met de Brandweerauto van het Internationaal Brandweermuseum te worden vervoerd naar de verschillende instellingen.

De Pelmolen zal die dag bij een beetje wind draaien. Bovendien zal de molen feestelijk zijn opgetuigd. De zomp vaart vanaf de steiger bij de Pelmolen tegen gereduceerd tarief. Ook in het treintje van het Leemspoor kunt u tegen gereduceerd tarief meerijden.

Bij de Rijssense Musea is materieel van het Leemspoor opgesteld. Dit is een mooie aanvulling op de voorwerpen van de steenfabrieken die in de vaste tentoonstelling zijn te zien. In het Rijssens Museum kunt u ook de tijdelijke tentoonstelling met schilderijen en tekening van de kunstenaar Marius van Dokkum bekijken. Deze schilder is bekend om zijn humoristisch werk. In het Internationaal Brandweermuseum maken u en uw kinderen virtueel mee hoe de brandweer een keukenbrand blust. Daarnaast kunt u er de de straatspelen uit de jaren twintig van de vorige eeuw beoefenen.

Vanaf 10.00 uur zijn de instellingen geopend. De brandweerauto zal vanaf 11.00 uur rijden. De laatste rit zal om circa vier uur vertrekken bij de Rijssense Musea om nog eens langs de andere locaties te rijden. De activiteiten op de hof uur zijn van 11.00 uur tot 17.00.

Deel dit bericht op:
Facebook
Twitter
LinkedIn